מקלט 209 ,החזותי והזירה מציגים:
24.10 — 2.11
תל אביב — ערד — ירושלים

על בית הספר הנודד

בית הספר הנודד הוקם כפלטפורמה שיתופית וניסיונית לחקר היחסים ההדדיים בין אמנות, פרפורמנס ופדגוגיה. הוא פועל כקהילה זמנית, קהילה בתנועה, מייצר קשרים, מופעים, פרפורמנס, מאכלס את החללים שבין לבין, יוצא לטיולים, קורא יחד, בוחן את האופנים שבהם אנו עובדים, חושבים ולומדים יחד.

במהדורה השלישית שלו, בית הספר נע סביב ובתוך 10 ימי פסטיבל THE GATHERING, בין הפרויקטים, האמנים, המופעים, ההרצאות וחיי הפסטיבל.

בית הספר הנודד הוא פרויקט של סילביה בוטירולי (פסטיבל סנטארקאנג'לו, דאסארטס) וגיא גוטמן (בית הספר לתיאטרון חזותי). ומתקיים השנה כשיתוף פעולה של מקלט 209, בית הספר לתיאטרון חזותי והזירה הבינתחומית.

אוטונומיה ושות'

המהדורה השלישית של בית הספר הנודד מבקשת לפתוח לדיון מחודש את מושג האוטונומיה על אופיו החמקמק ורב הפנים בשיח ובעשייה העכשווית.

בין אם היא מופיעה כשאיפה שלא התגשמה ובין כזיכרון מעורפל של זמן שחלף, שאלת האוטונומיה — של האמן, של האמנות, של הצופה, של האזרח — מהדהדת בכל היבט של החיים העכשוויים, מהתחזקות ה־Alt-Right בשדה הפוליטי ועד לפיתוח הטכנולוגי של מכוניות עצמאיות.

והאומנות? האמנות חולמת להיות אוטונומית, להספיק כשלעצמה, להישאר לעצמה, להיות עצמאית. בו בזמן אמנות תמיד שואפת לצאת ולהתרחב מעבר לעצמה — להגיע לתחום הביחד, להיות אמנות ושות'.

בית ספר נודד 'אוטונומיה ושות' הוא אם כן הזמנה לנווט בעוצמות ובניגודים אלה ולהשתמש בהם כמוטיבציה ותמריץ לפעולה ויצירה.

 

צוות בית הספר: מאיה לוי, גיא גוטמן, עמית דרורי, מנחם גולדנברג, תמר רבן, ארנסטו לוי, בני קורי, כנרת מקס, אנסמבל 209

מרכז ומלווה בית הספר : נועם אלון

 

בתי הספר המשתתפים בפרוייקט:

Utrecht School of the Arts
Utrecht, Holland

Haute école des arts du Rhin – HEAR
Strasbourg, France

The Academy of Performing Arts – DAMU
Prague, Czech Republic