מקלט 209 ,החזותי והזירה מציגים:

1.11

1.11
יום שישי
11:00

VERSO LA SPECIE / קלאודיה קסטלוצ׳י - אזלו הכרטיסים

מופע בוקר בחורשת הירח
חורשת הירח, התכנסות בבית הנסן | 11:00
חורשת הירח, התכנסות בבית הנסן

ההבדל בין תהליך היצירה במסגרת של בית ספר, ובין עבודת להקה קשורה בתהליך. בית ספר יוצר מיקצב לימודי, הרבה לפני שנוצרת הפקת מחול. מחול שמתעורר מחוץ למסגרת הלימודית — מקורו בידע מצטבר שקודם נאסף, ואז מתממש בחלל תיאטרלי. הוא לא בהכרח המטרה שאליה מוביל האימון היומיומי. בית הספר אינו חוזר ומשנן פעולות שמטרתן תוצר סופי אלא מתרגל את המלאות המתגלמת בלמידה יומיומית.

מקצב, עבור קלאודיה קסטלוצ׳י, הוא יסוד בכל סוג של בית ספר שיצרה — בין אם בית הספר המתמשך בעיר צ׳זנה (איטליה), או בתי ספר זמניים שיצרה בערים אחרות. עבודתה תמיד מאופיינת ומזוהה עם מודלים קצביים שיכולים להתממש בתנועה הפיסית כמו גם בפיתוח תיאוריה.

העבודה VERSO LA SPECIE היא מחול המבוסס על רשת של מודלים מהשירה היוונית העתיקה, מנקודת מבט פיגורטיבית, ומהקצב והתנועה של סוסים. אם נחשוב על המקטעים וההפסקות המפרידים פוזיציות זו מזו, ובמעבר, בטרנספורמציה, מתברר שכל אלה חלקים של המבנה הקצבי של התנועה. וכך, ההכרה במעבר ממצב תנועתי אחד לאחר, מאפשרת לחיות את משך התנועה בצורה מלאה ולא מקוטעת.

אנו נרגשים לארח את קסטלוצ׳י ואנסמבל הרקדנים שלה בפולחן הסתיו. שני המופעים יתרחשו לבקשתה של האמנית באור יום ויתקיימו בחורשת הירח, בסמוך לבית הנסן (התכנסות בבית הנסן).

 

1.11
יום שישי
13:00

VERSO LA SPECIE / קלאודיה קסטלוצ׳י

צהריים בחורשת הירח
חורשת הירח, התכנסות בהנסן | 13:00
חורשת הירח, התכנסות בהנסן

ההבדל בין תהליך היצירה במסגרת של בית ספר, ובין עבודת להקה קשורה בתהליך. בית ספר יוצר מיקצב לימודי, הרבה לפני שנוצרת הפקת מחול. מחול שמתעורר מחוץ למסגרת הלימודית - מקורו בידע מצטבר שקודם נאסף, ואז מתממש בחלל תיאטרלי. הוא לא בהכרח המטרה שאליה מוביל האימון היומיומי. בית הספר אינו חוזר ומשנן פעולות שמטרתן תוצר סופי אלא מתרגל את המלאות המתגלמת בלמידה יומיומית.

מקצב, עבור קלאודיה קסטלוצ׳י, הוא יסוד בכל סוג של בית ספר שיצרה –בין אם בית הספר המתמשך בעיר צ׳זנה (איטליה), או בתי ספר זמניים שיצרה בערים אחרות. עבודתה תמיד מאופיינת ומזוהה עם מודלים קצביים שיכולים להתממש בתנועה הפיסית כמו גם בפיתוח תיאוריה.

העבודה VERSO LA SPECIE היא מחול המבוסס על רשת של מודלים מהשירה היוונית העתיקה, מנקודת מבט פיגורטיבית, ומהקצב והתנועה של סוסים. אם נחשוב על המקטעים וההפסקות המפרידים פוזיציות זו מזו, ובמעבר, בטרנספורמציה, מתברר שכל אלה חלקים של המבנה הקצבי של התנועה. וכך, ההכרה במעבר ממצב תנועתי אחד לאחר, מאפשרת לחיות את משך התנועה בצורה מלאה ולא מקוטעת.

אנו נרגשים לארח את קסטלוצ׳י ואנסמבל הרקדנים שלה בפולחן הסתיו. שני המופעים יתרחשו לבקשתה של האמנית באור יום ויתקיימו בחורשת הירח, בסמוך לבית הנסן (התכנסות בבית הנסן).

 

1.11
יום שישי
13:00-14:30

שישי צהריים בסאבלט - אזלו הכרטיסים

כרמל בר ועינב רוזוליו + איתמר בנאי
סאבלט, קולנוע רב חן הישן | 13:00-14:30
סאבלט, קולנוע רב חן הישן

סיבוב שני ואחרון של שתי העבודות, ״שני גנים״ באולם 1 ו״קוצים״ באולם 2,

שימו לב - החניה בחניון רמי לוי חינם למשך שעתיים

שני גנים / כרמל בר ועינב רוזוליו

שישי בסאבלט

בתוך קולנוע נטוש, באזור הדמדומים של תלפיות, נמצא מקום לשכב על הגב ולשקוע אל תוך פנטזיה דיוניסית פרטית. החלל ישיל את עורו וילבש תלבושת של עולם אחר ורחוק. עולם שבו רק דמיונו של הצופה משרטט את גבול החוויה. שישה בני אדם יהפכו גם הם את עורם ויהפכו לגרסה עכשווית של גיבורי עבר.
לאט לאט כל החושים מתחילים להזדקר וככל שמתמסרים יותר לעולם שנוצר מסביב, הוא סוחף עוד יותר לעבר אופק דיוניסי פורה, מערער ובו זמנית מגרה.

 

 

קוצים / איתמר בנאי

שישי בסאבלט

קוצים - טקס מלא

 

התעוררתי

 

פגשתי אדם חופשי.

ומיד הבנתי שאני לא כזה.

אבל מאוד רוצה להיות.

 

 

מקדתי את תשומת ליבי

 

חפשתי בפנים. כלום.

חפשתי בחוץ. כלום.

אם כך, אמרתי לעצמי, אחפש במקום בו פנים וחוץ נפגשים.

 

 

קרקעתי את עצמי

 

הבאתי שלוש מכשפות, עזר כנגדי.

יחד, יצרנו טקס. מפגש סימבולי.

במטרה לאחד, לרגע אחד, את שני העולמות.

 

 

עכשיו כל מה שנשאר לעשות זה לשחרר לתת לזה לקרות

1.11
יום שישי
19:00-23:00

שישי בחזותי - תערוכות

ניב גפני, אמיר מאיר וגדעון לוי
ביה״ס לתיאטרון חזותי | 19:00-23:00
ביה״ס לתיאטרון חזותי

ערב הנעילה של The Gathering, והחזותי מארח את פולחן הסתיו של הזירה בחללים השונים של ביה״ס.

בכל שעות האירוע יפעלו שני מיצבי סאונד פיסוליים הממיסים גבולות לא פשוטים בין המוחשי והמדומיין, הנראה והנשמע, החי וזה שאיננו.

פאונה / ניב גפני

מיצב סאונד קינטי, כניסה חופשית

ניב גפני משליך מאפיינים טבעיים \ חייתיים על חומרים סינתטיים, תוך התמקדות בתכונות ואופן התנהגות החומר, הן מבחינת תנועה הן מבחינת סאונד. מה שיכל היה להתרחש, תחת השמיים, באגם נסתר שנמצא בעמק גבוה בין הרים, נדחק לתוך חדר קטן ובו מכונות מברזל, חלודות קמעה, שהן ביסודן ניגוד מוחלט לתוצאה שמתייצבת בחלל.

 

שער / אמיר מאיר וגדעון לוי

מיצב סאונד, כניסה חופשית

התפר בין הנראה והנשמע הינו גבול שהחוויה היומיומית לא מסוגלת לחצות ולתפוס, אבל ישנם שערים שדרכם אפשר לבוא במגע עם הקשרים העמוקים האלו. תיאורים סינסתזיים מלווים אירועים, חוויות מיסטיות ופריצה של גבולות המציאות עוד ממעמד הר סיני ('וכל העם רואים את הקולות'). העבודה שלנו ניגשת אל התפר הזה באמצעות ה'דודון׳ - כלי נגינה בעבודת יד ההופך אור לסאונד וצורות לצלילים, ובאמצעותו ננסה להציץ לרגע מבעד לשער.

על הכלי:

ה׳דודון' הוא סינתיסייזר אור שנקרא על שם המלחין הצרפתי ז'אק דודון שהיווה השראה לפרוייקט. הדודון הוא כלי המתרגם שינויים בחשיפה של אור לסאונד. תא פוטואלקטרי קולט את קרני האור שנשברות דרך מערך של דיסקים מסתובבים ופילטרים שקופים למחצה המייצרים שינויים מהירים בתדירויות שונות. אופן ייצור הסאונד בדודון פותח אופציות אקספרסיביות לא שגרתיות, וחושף עולם סונורי עשיר ודינמי. המודלים המודפסים על הדיסקים לקוחים מעולמות שונים, החל בצורות גל מוקפדות בעלות יחסים קבועים שמייצרות אוברטונים טהורים וסולמות וכלה בציורים של אשר ומנדלות הודיות שמשאירות מרווח רחב ליד המקרה ולמצלולים לא מתוכננים או צפויים.

1.11
יום שישי
20:00

H2 חברון / Winter Family - אזלו הכרטיסים

שישי בחזותי
ביה״ס לתיאטרון חזותי | 20:00
ביה״ס לתיאטרון חזותי
חברון היא העיר הפלסטינית השנייה בגודלה בגדה המערבית. בהסכם חברון (1997) היא חולקה לשני אזורים. H2 הוא האזור תחת שלטון ישראל.
רחוב השוהדא, הרחוב המרכזי של אזור H2, הוא כיום שטח ״סטרילי״, על פי המינוח של הצבא הישראלי, כלומר - רוקן מתושביו הפלסטינים "מסיבות ביטחוניות".
כיום זהו רחוב רפאים שבו גורלות וסיפורים מצטלבים ומתנגשים זה בזה במיקרוקוסמוס דרמטי ואבסורדי. מעין רשומון אכזרי שיש בו רק אמיתות.
רות רוזנטל וקסאבייה קלן מ"ווינטר פאמילי" נסעו לחברון ואספו מאות עמודי עדויות, שכל אחת מהן מציעה מבט שונה על הסכסוך: פלסטינים, מתנחלים, חיילים ופעילים בינלאומיים סיפרו את סיפור רחוב השוהדא שלהם וחלקו את פחדיהם, תקוותיהם וייאושיהם.
רות רוזנטל, לבד על הבמה, היא גם מדריכת התיירים של הקהל וגם העיר עצמה, שאת המודל שלה היא בונה צעד אחר צעד, תוך שהיא משמיעה את הקונפליקט מנקודת מבטם של כל הגיבורים ומשתפת את תחושת התשישות שנוצרת מכיבוש בלתי נסבל שמתמשך.
במרחק זריקת אבן ממערת המכפלה, בין שנבחרו בהתעלות רוח ובין אם נתונים לכיבוש צבאי אכזרי - החיים רדיקליים.
*המופע בשפה האנגלית

 

1.11
יום שישי
22:00

קונצרט נעילה / Winter Family

שישי בחזותי
ביה״ס לתיאטרון חזותי | 22:00
ביה״ס לתיאטרון חזותי

ווינטר פמילי הם דואו של רות רוזנטל (ישראל) וקסאבייה קלן (צרפת). מאז שהכירו ביפו ב2004, הם חיים ומנגנים בדם וזעם. המוסיקה שלהם מינימליסטית, אובססיבית ורוויה, אחרים הגדירו אותה כ״גל מוזר״ וכ״פופ לוויות״...

רות – על שירה, טקסטים, תופים ומכונות. קסאבייה – הרמוניום ואורגן ישן. האלבומים שלהם יצאו בלייבלים Sub Rosa(בלגיה), Alt-Vinyl (אנגליה), Psychic Mule (ארה״ב), ו Ici d’ailleurs (צרפת). במשך השנים הם הופיעו בגלריות, מועדונים וכנסיות ברחבי העולם ושיתפו פעולה עם כוריאוגרפים, בימאי קולנוע, מוסיקאים ואמנים. ווינטר פמילי יצרו גם 3 עבודות תיאטרון דוקומנטרי איתם הם מופיעים מאז 2011 באירופה, צפון אמריקה ויפן. כיום הם חיים בפריס וחולמים על אקפולקו. בחלק מהקונצרטים, וגם בפולחן הסתיו – הם מופיעים עם ביתם בת ה 11 שרליי.