מקלט 209 ,החזותי והזירה מציגים:

מאי זרחי

30.10
יום רביעי
17:30-19:45

מופעי בין ערביים בתיאטרון ירושלים

תיאטרון ירושלים | 17:30-19:45
תיאטרון ירושלים

תיאטרון ירושלים? באמת?

ברור, איפה שרק אפשר...

מזמינים אתכם לשינוי תודעה באירוע אינטנסיבי של וירטואוזיות ופרפורמנס רדיקלי עם מאי זרחי כוהנת החושך ובנימין יום טוב - הטווס בעל אלף הזהויות.

** הסרת דאגות: אחרי מופעי בין הערביים בתיאטרון תוכלו להספיק בדיוק למופעי הערב בהנסן, ובסיומם לצנוח ל ANAN של נטליה גומז**

untitled / מאי זרחי

מופעי בין ערביים בתיאטרון

״גופי יודע שירים שלא נשמעו״ (הלן סיקסו)

 

untitled ממשיכה את מחקרה של זרחי ביחסים האפשריים בין גוף לסאונד, בין חומריות של תנועה לזו של צליל. 

במחווה חופשית לעבודות אור הפלורסנט של האמן דן פלאבין, ממקמת זרחי את העבודה בתווך שבין כוריאוגרפיה לאמנות חזותית. בשיתוף עם המוזיקאי אלעד ברדס, יוצרים השניים חלל מהדהד של דימוי וסאונד שביניהם מתקיים קונטרפונקט מתמשך הנע בין מצבים שונים של אחדות, הסטה והתנגשות אודיוויזואלית. יתר על כן מבקשת העבודה לחתוך מבעד השפה ולצלול לתוך הבשר, לפעול בשדה החושי על מנת להדהד ב-"זה" שיש לכולנו: ב-גוף. 

בין אם אלו הקלטות של פעולות גופניות שונות המסומפלות ומקומפזות בזמן אמת או דרך הצעה אסתטית, שהינה פרפורמנס באותה מידה שהיא פסל חי או ציור תלת מימדי משתנה, מתרחשת חוויה פיזית - גירוי חושי הצופים/ות - התובעת את נוכחותם/ן ורגישותם/ן המלאה להיות חלק בלתי נפרד מהריטואל המתרחש. התרחשות המציפה שאלות לגבי המיסטי, הגופני והבלתי מובן דרך נקודת מבט אישית נשית.

 

טווס / בנימין יום-טוב

מופעי בין ערביים בתיאטרון

המופע "טווס" מנסר את השקר של הזהות העקבית והאחידה, פולט דמויות עזות, ארכיטיפיות ואפויות למחצה ומדביק שוב את חתיכות הבוץ לכדי ישות אחת, אדם אחד לא יציב שנספג בתוך סיטואציות מופרכות, מתבונן בהן ומשתנה יחד עמן. בנימין יום-טוב נולד וגדל בנתניה, בן להורים שעלו מאיראן.

אח צעיר מבין ארבעה, העדיף מאז ומעולם את החלום על פני המציאות. שירת כצלף בנח"ל בזמן שחלם על מחזות זמר עם ערבים/בני דודים בבית הכנסת התפלל אך חלם תמיד לצאת מתוך ארון הקודש עטוי נוצות ונצנצים "טווס" הוא פיוז'ן של עולמות תוכן הנע בין האפ לדאון, בין הגברי לנשי, בין ינקות לזיקנה, בין איראן לישראל ובין נתניה לתל אביב עוברת מונית שירות אחת.

 

31.10
יום חמישי
15:00

רונדו: רב-שיח השתתפותי על אוטונומיה / דפנה בן שאול ומאי זרחי

פאנל צהריים
בית הנסן | 15:00
בית הנסן

הרונדו הוא התכנסות משחקית לסבבים קצרים של דיבור ושיחה על השאלה מהי אוטונומיה. באזור הארעי של המשחק, האוטונומיה מוגדרת על ידי "מומחה", נוצרת מריבוי נקודות מבט ותלויה במיקוד השאלה. איך מושגת סמכות לשלטון עצמאי (ועל מי) באמצעות דמיון פוליטי? מהי זכות ההגדרה העצמית ולמה הפרפורמנס היצירתי של חיי הוא עצמאי (או תלותי)? איך הממד האסתטי והאמנות יוצרים מרחב משוחרר (ואיפה המלכוד)?

ישובים בשתי שורות מקבילות, המשתתפים יקחו חלק במשחק מעורר שיח המורכב ממספר סבבים מתוזמנים. כל סבב ייפתח בהצגת זווית של אחד הדוברים ויוביל לדיאלוג עם פרטנרים אקראיים. פיסות השראה ושיחות יצטברו ויסתעפו לשלל כיווני מחשבה ופעולה על אוטונומיה.

רב-השיח מזמין אליו אמנים, תלמידים, אנשי אקדמיה, כל מי שסקרן ומעוניין להקדיש רגע לחשיבה משותפת.